Język Angielski Biznesowy

Angielski w biznesie

Język angielski biznesowy jest językiem używanym w świecie biznesowym i korporacyjnym. Nauka języka angielskiego biznesowego jest szczególnie ważna dla osób które szukają pracy w korporacjach, oraz które chcą awansować i podnieść swoje kwalifikacje.

Zwykły angielski vs angielski biznesowy

Różnica między zwykłym angielskim biznesowym a zwykłym angielskim jest taka że zwykły angielski jest używany w codziennych rozmowach, a biznesowy angielski jest bardziej formalny, używany do konkretnych celów. Biznesowy angielski jest bardziej zaawansowana formą języka skupiająca się na konkretnym słownictwie (np. kadry i płace, inwestycje, księgowość, sprzedaż) , analizą różnych treści i tematów. Business English jest używany ciągle w bardzo wielu sytuacjach w życiu zawodowym; podczas rozmów kwalifikacyjnych, spotkań, prezentacji, rozmów telefonicznych, negocjacji.

Lepsza komunikacja

Język angielski biznesowy sprawi, że będziesz się umiał lepiej komunikować z innymi. Lepsza komunikacja sprawi, że wzbudzisz zaufanie wśród innych, będziesz wydawał się bardziej kompetentny, oraz będziesz pewniejszy siebie. To może sprawić, że otworzą się przed tobą nowe możliwości kariery.

Język biznesowy jako język międzynarodowy

Język angielski jest najpopularniejszym językiem na świecie. Również w świecie biznesu jest językiem dominującym. Oznacza to że największe międzynarodowe firmy posługują się właśnie językiem angielskim biznesowym. Dotyczy to szczególnie międzynarodowych firm i korporacji gdzie na spotkaniach często biorą udział osoby zajmujące różne stanowiska z różnych części świata.

Angielski biznesowy – od czego zacząć?

Na lingo Expert znajdziesz Kurs Angielskiego w Biznesie, co pomoże ci poprawić swój angielski i osiągnąć twoje cele. Jeśli martwisz się o prezentacje, lub chcesz poprawić swoje umiejętności pisania e-maili, lub przygotowujesz się do rozmowy o pracę w języku angielskim to możemy pomóc. Dołącz do naszych uczniów, którzy poprawili swoje umiejętności biznesowego języka angielskiego dzięki naszym kursom online. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o angielskim biznesowym tutaj przeczytasz więcej artykułów na ten temat.

Podsumowując znajomość angielskiego w biznesie ma wiele zalet, zwłaszcza w korporacyjnym świecie. Niezależnie od tego, czy chodzi o spotkania, prezentacje biznesowe, podpisywanie umów to biznesowy angielski może okazać się bardzo potrzebny aby osiągnąć nasze cele.

Jeśli podobał ci się ten artykuł to zapraszam cię do skomentowania poniżej. Zachęcam cię również do odwiedzenia naszego fanpage na Facebooku, aby być z nami na bierząco.

1 Komentarz

  1. To prawda. Teraz bez języka angielskiego trudno znaleźć pracę. Najlepiej nawet znać dwa języki obce.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koszyk